11:00-13:30
PANEEL: Kuidas hoida tugevat perekonda ja vaimset tervist

KADRI TROOST
“Peresuhted ja narkootikumid”

Juttu tuleb perekonnas valitsevast sisekliimast ja selle seostest noorte kanepi tarvitamisega.

Miks on toetavad suhted teismelisega peres nii olulised? Mis võib juhtuda, kui teismeline ei saa piisavat toetust oma muredele perekonnast ning püüab ennast “ravida” kanepi pruukimisega. Kas head suhted peres saavad kaitsta last kanepi eest ja miks see üldse nii oluline teema on?

Kadri Troost on kliiniline psühholoog ja pereterapeut ning on töötanud psühhoosi haigestunud noorte ja nende peredega alates 2002. aastast.

SIIM SILDOJA
“Kuidas kasvatada edukat ja uudishimulikku last”

Kuidas seletada lapsele maailma nii, et ta tunneks selle vastu sügavat huvi; kuidas aidata tal mõtestada lahti oma väärtusi ja seada oma elus sihti.

Lapsed on oma pere peeglid: kas sina teed oma lapsele teadlikke või mitteteadlikke sisestusi?

Siim Sildoja on koolitaja ja hüpnoterapeut, kes aitab inimestel leida lahendusi iseenda elu jaoks. Seda nii läbi personaalseansside, enesearengu kursuste, ürituste kui laagrite abil.

ELLE MUUGA
“Suhte tervis ja alateadvus”

Räägime, kuidas alateadvus mõjutab suhteid ja kuidas läbi alateadvuse muutmise saame tervendada või tugevdada suhteid.

Veel räägime suhetes kohalolust ja südames elamisest. Lisaks praktiline tehnika, mida iga huviline saab kohe oma elus kasutada suhete parandamiseks ja/või tasakaalu saavutamiseks.

Elle Muuga on kogemustega koolitaja ja personalitöö valdkonna nõustaja. Ta on enesearengu usku ning võtnud eesmärgiks aidata inimestel parandada oma elukvaliteeti läbi tugeva ja terve psüühika.

KÄRT KASE
“Hea suhe, hea tervis”

Hea vaimse tervise seisukohalt on oluline, et vähendaksime stressi oma elus. Mis tekitab paarisuhtes stressi?

Pinged kasvavad siis, kui tähtsad suhtevajadused on pikema aja vältel rahuldamata. Mis minu suhtevajadused on? Mis nad partneril on? Mida siis teha kui juba on probleemid tekkinud?

Kärt Kase on omandanud 1995.a. Kanadas psühholoogi kutse ja 2011.a. kevadel pereterapeudi kvalifikatsiooni. Lisaks on ta õppinud perelepitust, tunnetekeskset teraapiat, Imago dialoogi, on läbinud ärksameelsuse kursuse. Koolitab 3-12-aastaste halvasti käituvate laste vanemaid programmi raames “Imelised aastad”.

MARIA MATHIESEN
“Ärevuse ja hirmuta olevik ning tulevik”

Ärevus ja hirm kimbutavad suurt hulka inimesi, kes ise ja kelle pereliikmed selle tõttu häiritud on. Igapäevaelu võib kujuneda vaevaliseks ning suhted keeruliseks. Seda või juhtuda meie kõigiga.

Mida ette võtta kui see juhtub? Kuidas sellega toime tulla? Kuidas sellest väljuda ning taas elust, suhetest ja tegemistest rõõmu tunda.

Maria Mathiesen on holistiline terapeut ja nõustaja.

14:00-16:30
PANEEL: Muuda elu stressi- ja hirmuvabaks

TERESA MÄNGEL
“21. sajandi katk – stress, depressioon, hirmud ja sõltuvused. Energeetilise kaitse kaasaegsed meetodid.”

Käesoleval ajal kannatab kolm neljandikku maakera inimkonnast foobiate ja sõltuvuste käes. Selliste “tõbiste” hulk aga paraku kasvab. Tõsiseks murekohaks on ka see, et me teadmatusest laseme oma elus sellel juhtuda.
Kuidas selline olukord tekib ja kuidas toimib. Kuidas mõtleb organismile, meelele jne. Kuidas nendest tunnetest vabaneda, peatada ja üle saada?

Teresa Mängel on parapsühholoogia doktor ja vaimse arengu nõustaja.
Teresa on ennast koolitanud paljudes erinevates valdkondades ja lõpuks saavutatud oma unistused Moskva Rahvusvahelises Selgeltnägemise ja Energiateraapia Akadeemias, kus ta kaitses oma diplomitööd.

KREET ROSIN-PINDMAA
“Emotsioonid ja hiina meditsiin”

Traditsioonilise hiina meditsiini seisukohalt on emotsioonid ja füüsiline tervis omavahel otseselt seotud. Kui välised faktorid, nagu nt tuul ja külm peavad läbima keha kaitsekihi, enne kui jõuavad kahjustama organeid, siis emotsioonidel sellist kaitsekihti läbida ei ole vaja.

Loengul tulebki juttu nendest seostest ning sellest, mida teha, kui emotsioonid on juba oma jälje jätnud ning nüüd on soov luua muutust.

Kreet Rosin-Pindmaa on terapeut, harfimängija, muusikalooja, Qi gong´i treener, mitme raamatu autor ja vaimsete praktikate õpetaja, kes aitab tõhusate teraapiameetodite abil inimestel toime tulla elu erinevate õppetundidega.

MONIKA PALM
“Võti stressist ja hirmust vabanemiseks”

Loome suuremat selgust, mis on tegelikult stress ja hirm. Mis on suurim vale stressi ja hirmu kohta. Mis on võtmeks stressist ja hirmust vabanemiseks? Kust kohast ja kuidas seda üles leida?

Monika Palm on vaimne nõustaja, tervendaja, vabastava hingamise terapeut.

TRIIN TOBBER
“Suhtumine haigustesse ja astroloogia”

Hoiakud ja reageerimisharjumused nii tervise kui haiguse suhtes kajastuvad ka meie sünnikaardis – kes pistab pea liiva alla, kes otsib süüdlasi jne. Analüüsime astroloogia abil kaasasündinud kalduvusi, mis toetavad või raskendavad tervenemisprotsessi.

Triin Tobber on Eesti Astroloogide Liidu liige ja Eesti Astroloogia Instituudi õppejõud. Astroloogilist nõustamist on ta õppinud Suurbritannia koolis Mayo School of Astrology ja Austraalia koolis Canopus Academy of Astrology. Sünnikaarte ja tulevikuprognoose on Triin koostanud aastast 2002.

MERLIIS SULG
“Stress tänapäeva naise elus – kuidas end toetada?”

Tänapäeva kiires tarbimisühiskonnas oleme justkui nõiarattas kinni. Tahame kogeda rohkem ja kõik see nõuab meilt endalt rohkem resursse, aega ja energiat. Väga kerge on stress tekkima ning järjest raskem tundub sellest vabanemine. Ometi mõjutab pidev stress ka meie suhteid ja minapilti. Kuidas siis vabastada stressi ja tunda end hästi? Kust alustada, mida muuta ning millega end toetada? Elagem stressivabalt!

Merliis Sulg on terapeut-nõustaja erinevates teraapiavormides ja naisteringide hoidja. Ta on lõpetanud holistilise regressiooniteraapia väljaõppe ja teinud aastaid nõustamistööd klientidega. Lisaks õppinud veel sidekoe energeetilise vabastamise tehnikat, erinevaid kehatöö meetodeid, energiatööd, hingamist ja kraniosakraalteraapiat. Läbi teraapiatöö ja naisteringide on tema eesmärk õpetada inimestel vabanema blokeeringutest ja piirangutest kehas, et tunda end tervikliku, õnneliku ja vitaalsena.

17:00-19:30
PANEEL: Hoia tervist ja tervenda end ise!

KAIDI KARILAID
“Valides ennast – avanemise algus”

Mis siis, kui teekond selleni, et olla see piiritu olend, kes sa tegelikult oled, on vägevaim ja olulisim teekond, mille sa eales ette võtad? Kui sa teaksid samme selle olemiseni … kas sa läheksid sellele seiklusele? Kas sa oled pidevalt otsimas “midagi”, mida me kõik teame, et on meie jaoks võimalik? Kas sa oled valmis olema see vōimekus?

Kaidi Karilaid on Eesti juhtiv Access Consciousnessi® vahendaja ja praktik.

MAI-AGATE VÄLJATAGA
“Kuidas muuta oma negatiivsed tunded positiivseteks?”

Kuidas maruvihasena saavutada, et viha kaoks?

Negatiivsed tunded nagu viha, sallimatus ja süütunne lõhuvad rakke ning kutsuvad esile raskeid haigusi nagu vähk. Nii ka salalik vimmatunne ja kättemaksu haudumine – negatiivsed tunded lõhuvad keha ja kannatajaks oled sina.

Mai-Agate Väljataga on armastatud vaimuteemal kõneleja, selgeltnägija ja teadjanaine.

JOHANA KOPPEL
“Tasakaalus soolebakterid kui hea tervise alustala”

Mitmekesine ja tasakaalus soolebakterite kooslus ehk mikrobioom on hea tervise alustala.

Toidu- ja fermentatsioonitehnoloogia arenduskeskuse (TFTAK) mikrobioomi teadur Johana Koppel räägib mikrobioomi olulisusest ning tutvustab, kuidas saada teada, millised bakterid meie sooles elavad ja mida süüa et mikrobioom oleks terve ja tasakaalus.

TFTAK on tänapäevastele analüütikameetoditele ning süsteemide- ja sünteetilise bioloogia põhimõtetele toetuv uurimis- ning arendusasutus, mis tegeleb uudsete toidu- ja biotehnoloogiate ning toodete väljatöötamise ning rakendamisega

MIRJAM HAKKAJA
“Armastusest ja ajurveedast”

Millised on armastuse füsioloogilised alused ja kuidas luua rohkem rahulolu ja turvatunnet oma ellu pöörates tähelepanu oma kehale? Mida kujutab endast ajurveeda puhastus panchakarma? Loomulik, leebe ja hooliv kehakohtlemine juhatab kauaigatsetud meelerahuni, mis on omakorda aluseks harmoonilistele suhetele.

Mirjam Hakkaja on psühholoog, kliiniline ajurveeda konsultatant ja fütoterapeut. Mirjam on lõpetanud Tartu Ülikooli ja Šveitsis asuva ajurveeda kooli European Institute of Vedic Studies ning praktiseerinud tuntud Vinayak panchakarma kliinikus Indias. Aastast 2009 viib Mirjam läbi ajurveeda tervisekonsultatsioone ja panchakarma puhastuslaagreid. Mirjam on ajurveedast kirjutanud kaasautorina raamatus „Elu puudutus“.

MARIANN KILG
“Tantsides hea terviseni”

Tants on parim teraapia. Lisaks hea vormi andmiseni aitab tants püsida kauem nooremana ja ravib ärevust, stressi ja depressiooni. Tantsuga on võimalik väljendada emotsioone, millest ei taha rääkidagi. Millest see tuleb?

Mariann on Impuls spordiklubi fitness-juht ja tantsinud alates 4ndast eluaastast tantsuklubis Palestra. Eestis on ta esimene zumba fitness treeningu juhendaja.